Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Čtyřicáté výročí založení školy

Čtyřicáté výročí založení školy

SŠ a ZŠ Sluneční slaví 40 let!

 

Střední škola a základní škola Sluneční slaví čtyři desetiletí praktického a učňovského školství v Hostinném. Rádi bychom krátce připomněli jeho historii a závěrem Vás vyzvali i k osobnímu setkání.

Budovy, které jako škola obýváme, vyrostly v poslední čtvrtině 19. století v režii řeholního řádu Voršilek, které zde vedle sirotčince spravovaly mateřskou, národní a měšťanskou školu. Později zřídily ještě školu pro vedení domácnosti, ve které byl zaveden i obor šití oděvů.

Válečné roky v první polovině 20. století ukončily zdejší přítomnost řádu Voršilek a v roce 1947 získaly budovu čerstvě znárodněné Krkonošské papírny. Ty zde pro své potřeby založily dvouletý papírenský obor, později rozšířený na čtyřletou střední průmyslovou školu zaměřenou na výrobu papíru a celulózy.

Tato škola byla na začátku 80. let přemístěna do jiného města a budovy byly využity pro Zvláštní odborné učiliště. To bylo založeno v roce 1983, od roku 1991 neslo název Odborné učiliště a v roce 1996 bylo rozšířeno o Praktickou školu. Vždy se však jednalo o školu speciální, která připravovala na povolání žáky s poruchami učení různého původu. Odborné učiliště v Hostinném bylo první speciální komplexní školou pro přípravu pro povolání, které zajistilo jak teoretické vyučování, tak odborný výcvik. Pro ten bylo potřeba přeměnit původně chemické laboratoře využívané papírenskou průmyslovkou, z původního zázemí bylo možné využít pouze knihařské dílny. Mezi další získané prostory patří přístavba a areál v Labském mlýnu, kde vznikl rekonstrukcí vodárny pilařský provoz pro výuku oboru dřevařské práce.

V roce 2013 se tehdejší škola sloučila se Základní školou Sluneční, která se o tři roky později do našeho tradičního areálu díky rekonstrukci internátu také nastěhovala. Dnes se specializujeme především na přípravu žáků na povolání v truhlářských a  dřevařských pracích. Dále vyučujeme obory kuchařské, knihařské a zednické.

Fotogalerie

  Zpět do aktivit / akcí

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139